Lidé

Valeria

Store & Sales Manager, zakladatelka

V životě jsou pro mě nejdůležitější mí nejbližší: rodina a přátelé. Chci se naučit, brát život takový, jaký je – se vším, co přináší.

Od dětství jsem žila v mezinárodním prostředí, které formovalo mé vidění světa, krásy a umění. Mým světem je svět rozmanitých barev a tvarů. Klasické měřítka krásy mi nic neříkají. Vždy hledám něco navíc: charisma, smysl pro humor, nebo třeba velký nos ;). Studovala jsem v Londýně a doslova nasávala směs prostředí, kultur a pohledů na život – prostřednictvím přátel z celého světa i mých profesorů, kteří patřili k nejlepším ve svém oboru. Mé nejbližší kamarádky pocházely z různých koutů světa – z Asie, Afriky, z arabských zemí, a právě díky jim jsem se seznamovala se zajímavými produkty a technikami, které používaly ke zdůraznění své krásy. V kosmopolitním Londýně bylo k dostání vše, na co jsme si vzpomněly.

Po návratu do Prahy jsem přirozeně hledala stejnou rozmanitost: v lidech, kulturách, ale i produktech, v úrovni služeb. Chtěla jsem mít možnost vybrat si i z produktů, které jsou šetrné k tělu a nezatěžují organismus zbytečnou chemií. Takových jsem moc neobjevila. A proto  vznikl koncept organického kosmetického studia Silk Ferries, jehož prostřednictvím vám chceme přinášet právě rozmanitost, sebejistotu a v příjemném prostředí vás vést cestě za krásou. V Silk Ferries a starám se o to, aby vše perfektně fungovalo – jak v našem úžasném týmu, tak i ve vztazích s našimi obchodními partnery a jejich značkami, které v Česku reprezentujeme. Snažím se o to, abychom Vám přinášeli jen to nejlepší a nejkvalitnější z celého světa. Krom toho vás ráda nalíčím, poradím nebo obsloužím.

Mé koníčky odrážejí můj zájem o umění a různorodé kultury.  Zajímám se o mnoho věcí – od psychologie, přes lidská práva až po módu, kosmetiku a make-up. Byt mám zaplněný knihami, časopisy a obrovskými zásobami kosmetiky a šminek – to jsou moje závislosti. Mými oblíbenými knihami jsou The Fishermen od nigerijského autora Chigozie Obioma a The God of Small Things od indické autorky Arundhati Roy. 


Yvona

Jednatelka & zakladatelka

Žít tak, abychom život opravdu prožili...

Každý z nás je svým způsobem krásný a pokud je člověk krásný uvnitř, je krásný i navenek. Jsme tu proto, abychom vám pomohli najít a zdůraznit vaši krásu pomocí unikátní péče založené na ajurvedském učení, čínských technikách nebo na starých a osvědčených technikách berberských žen. Všechny produkty pěstící péče i dekorativní kosmetiky jež používáme jsou 100% přírodní a veganské a dosahujeme jimi skvělých výsledků.

Mou prací je navigovat Silk Ferries správným směrem a neodchýlit se od kurzu.

Ráda poznávám nové země a při svých cestách (nejen za krásou) se nikdy nezapomenu zastavit v tradičních masážních salonech a zkouším na sobě všechno možné. Nejoblíbenějším cílem mých cest je Asie, kde je asi nejvíce vidět soulad mezi tím „uvnitř“ a „navenek“.

Oblíbený film: Zelená míle. Oblíbená kniha: Na cestě od Jacka Kerouaca – a pro odreagování Jackie Collins. Oblíbený malíř: Jan Zrzavý, hudba: rock


Káťa

Hlavní kosmetička

Pro mě je v životě nejdůležitější láska, zdraví, pokora, empatie a soucit, zázemí.

Láska je asi nejdůležitější, protože bez lásky láska opravdu není… Zdraví je podle mě stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody a co víc potřebujeme? Pokora je nesobeckost a respektování druhých. Mít pokoru znamená hluboce a upřímně uznat a přijmout hodnotu i ostatních lidí, nejen tu vlastní. Empatie a soucit. Pokud věřím v lásku a pokoru, nemůže mě přeci nechat klidnou utrpení jiných.

Opravdová krása  vychází především z duše člověka a jak se říká, „každá žena je krásná, jen tu krásu musí umět v sobě objevit“. A já jsem tu od toho, abych Vám tuto krásu pomohla objevit. Mám i jedno oblíbené motto… i housenka musí bojovat, aby se z ní vyklubal krásný motýl… 

Mou dosavadní pracovní dráhu vystihuje následující citát: „Obtížné cesty často vedou do krásných destinací. To nejlepší teprve přijde.“ A pro mě to nejlepší přišlo v pravou chvíli, nabídka stát se součástí týmu Silk Ferries byla znamením, abych se otevřela změně a posunula se profesně dál. Úžasné přírodní, šetrné a přitom špičkové kosmetické přípravky ve spojení s nevšedními procedurami, to je to, co jsem tu nalezla.

Mám oblíbených mnoho filmů, ale jeden mám přeci jen raději a to je francouzský film: Nedotknutelní od Erica Toledano a Olivera Nakache. Oblíbené místo je tam, kde mohu trávit čas s mojí rodinou a přáteli, a z ročních období nejvíc miluju léto.


Markéta

Kosmetička, manikérka, pedikérka

Pro mne jsou nejdůležitějšími věcmi v životě osobní štěstí a láska. Také záleží na tom, jak se člověk cítí ve vlastním těle. Pro mě má krása tisíc podob a nedá se jednoduše definovat. Každý má jedinečný dar krásy, o kterou musí pečovat. Co je smyslem mé práce? Pomáhat lidem cítit se odpočatě a krásně.

Mám ráda fantasy – například Harryho Pottera v papírové i filmové podobě. Také mne baví psychologie, na kterou bych se chtěla více zaměřit a studovat ji. Miluju Bali a doufám, že se tam jednou podívám! Love, pray, eat ☺ Každopádně jídlo a jógu!

Asi jako každý se v létě těším na zimu a v zimě na léto. Když si mohu vybrat, tak radši vedro než mráz. Mám pár tetování, která mi připomínají pro mě v životě důležité věci. I to podle mne souvisí s krásou: vědět, co je pro nás v životě důležité. Pro všechny v mém okolí bych se nejradši rozdala a jsem obrovský milovník zvířat. Jednou bych chtěla zachránit všechny pejsky v útulcích

Larisa

Kosmetička, manikérka, pedikérka

Nejdůležitější v životě je pro mě rodina a pocit spokojenosti a užitečnosti. Chci prožít život tak, abych přinesla radost a štěstí co nejvíce lidem. Krása má pro mě hodně podob, hlavně je to pocit spokojenosti se sebou, zdravé sebevědomí a úsměv. Každá žena je krásná a já se snažím o to, aby tu svoji krásu v sobě nalezla. O každého klienta pečuji s láskou a jsem šťastná, že se za mnou vrací.

V Silk Ferries mě hned na prvním setkání očarovala příjemná atmosféra a vůně. Jsem ráda, že se mi otevřela cesta poznat něco nového a pracovat s tak bezva lidmi. Vysoká kvalita služeb a možnost pracovat se šetrnými  špičkovými přírodními kosmetickými  přípravky mne naprosto dostala. Svoji práci miluji i proto, že ženy ode mne odcházejí krásnější, odpočaté a sebevědomé.

Miluji sluníčko, teplo a moře… cestuji podle možností nejraději právě za sluníčkem. Ležet na pláži s dobrou knížkou je pro mě nejlepší relax. Čtu ráda jak romány, tak i detektivky. Momentálně je to napětí od Jo Nesbo. Poslouchám rock a pop, podle nálady a můj oblíbený film je Láska nebeská.